Зробити стартовою  |  Додати у вибране  |  RSS 2.0
Додати новину 
Львівська пошта
Політика |  Діловий світ |  Суспільство |  Погляд |  Кримінал |  Здоров'я |  Культура |  Спорт |  Туризм |  Пряма мова |  Фоторепортаж |  Всі новини 
» Нашоукраїці розповіли, як у Януковича знову обманули ус ... » На Львівщині 14-річна дитина загинула у ДТП на пішохідн ... » В Москві Ющенка вважають біснуватим, - Саакашвілі » Україна має стати інформаційно незалежною, - Стахів (ВІ ... » Податок на бездітність » Відбувається відеотрансляція з Іваном Деньковичем » Інфантіно назвав Суркіса і Колесникова супергригорієм і ... » За лікування нардепів українці заплатять понад 21 мільй ... » БЮТ не пускають на вибори » У Львові пройде «Свято Вареника»
"Карпати" - "Галатасарай" - 1:1
Свавілля
»  «Стоп цензурі!» вимагає від СБУ пояснити, за шо ті викликають на допит блогера
»  Демократія повинна йти знизу, - Моравецький (ФОТО, ВІДЕО)
»  У Львові може не стати ще однієї міської лікарні
Слухати
Погляд
»  Екватор вступної кампанії 2010: результати громадського спостереження у Львівській області
»  Яка Церква істинна?
»  Чи стали нововведення у ЗНО-2010 проблемою для абітурієнтів?

Курс долара
Погода в Львові
ПЕРЕКЛАДАЧ ОНЛАЙН
Календар
«    Вересень 2010    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
Архів новин

Партнери
Медіастар
Інтернет-видання Захід.NET
Новини західної України
Каталог підприємств Львова | www.businesslviv.com.ua
Газета Ратуша


2010-09-06 07:22:55

» Верховна Рада остаточно підтримала нові «правила гри» формування коаліції
9-03-2010, 13:37 | Політика
Верховна Рада остаточно підтримала нові «правила гри» формування коаліціїСьогодні, 9 березня 2010 року Верховна Рада України у другому читанні підтримала законопроект про зміну регламенту формування коаліції. Йдеться про формування коаліції не зі складу фракцій, а з окремих депутатів. «МЕДІАСТАР» подає думки політологів про нововведення, зокрема чи міцною буде така коаліція, її майбутнє, перспективи та законність прийняття рішень.

За зміни до регламенту в другому читанні проголосували 235 депутатів. Проти змін до регламенту виступали фракції БЮТ і НУНС. Конституція України дозволяє формувати коаліцію лише фракціями.

На прес-конференції у Львові Арсеній ЯЦЕНЮК, нардеп від фракції НУНС зауважив, що нова коаліція розвалиться тільки-но з’явиться перша проблема у парламенті. Тому необхідно створити легітимну коаліцію. Якщо її не буде – потрібно оголошувати дострокові парламентські вибори, але за новою виборчою системою.

Роман ЗВАРИЧ
, член фракції НУНС повідомив, що фракція ініціює збір підписів для подання в Конституційний Суд щодо ухвалених змін до регламенту одразу після того, як вони набудуть чинності.

- У випадку його набрання чинності, звичайно, я буду подавати до КС чи вірніше буду ініціювати збір 45 підписів. По секрету можу вам сказати, що конституційне звернення вже зараз готове, але підписи ми не збирали, оскільки закон не набув чинності і, можливо, вибачте на слові президент України, заветує цей закон, - зазначив він.

Сергій ТАРАН, політичний експерт:


- Цей закон, поза сумнівом, нелегітимний, оскільки суперечить Конституції України. Річ у тім, що українські політики завжди керуються лише потребами сьогоднішнього дня і зовсім не вміють бачити, що буде завтра та які стратегічні наслідки таких рішень.

У Партії регіонів є абсолютні переконання, що владу можна отримати «тут і вже». І вони її реально можуть взяти, проголосувавши за зміни до регламенту. Однак, якщо коаліція буде створена нелегітимним шляхом, то це означатиме одне: вона нелегітимна і будь-яке її рішення може бути визнане через суд нелегітимним і скасоване. Це ще одне підтвердження того, що українські політики користуються лише потребами «тут і зараз», і зовсім не переймаються потребами того, що має бути завтра.

Думаю, Віктор Янукович зразу підпише цей закон. Однак, тут є два суттєві аспекти. По-перше, Партія регіонів все таки спробує провести цю коаліцію через фракції. В партії є, звичайно, люди, які розуміють, що цей шлях незаконний. Зміни до регламенту – це, по суті, ризик для тих депутатів, які виставляють дуже високу ціну. Другий нюанс: якщо добре «розібратись» в ситуації, то Януковичу такий закон може стати також невигідним, бо він його поставить в достатньо хитку позицію. Для Януковича зараз важлива стабільна коаліція, коаліція, яка буде створена неконституційним шляхом, поставить Януковича в залежність.


Володимир ЦИБУЛЬКО, політолог:


- Насправді спосіб діяльності нинішньої такої собі «протобільшості» можемо охарактеризувати цитатою «продай козу, купи козу». Тобто спочатку власними силами треба створити проблему, а потім і «розрулити».

Думаю, зараз Партія регіонів створить більшість. Потім Янукович цей закон не підпише, але більшість все одно буде існувати на певний період, щоб прийняти, приміром, закон про вибори та якнайдовше протягнути час. Янукович, звісно, не протестуватиме проти такої більшості. Якщо більшість існуватиме в такому режимі, то вона може проголосити такий собі тимчасовий уряд і тоді це не матиме наслідків.

Таким чином можна каталізувати події, мовляв, у кризовий рік такі дії допустимі, бо створена в нелегітимний спосіб коаліція може бути тільки тимчасовою.

Коментарі (0) | Роздрукувати |

 (голосів: 0)
 
 
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам реєструватися або увійти на сайт під своїм ім'ям.

Інші новини по темі:

  • Президент не має підстав не підписати закон про коаліцію, - Єфремов
  • Нова коаліція буде вже наступного тижня, - Стецьків
  • У коаліції мертвих душ не буде, - Яценюк (ДОПОВНЕНО)
  • Коаліція буде до кінця тижня
  • Я називаю цю коаліцію "мертвих душ", - Яценюк
  • Ющенко вважає неприпустимим формувати коаліцію в обхід Конституції
  • Після виборів у парламенті буде нова коаліція

  •  

    » Додавання коментаря
    Ваше Імя:
    Ваш E-Mail:

    Код:
    Включите цю картинку для відображення коди безпеки
    відновити код
    Введіть код:

     


    Завантаження ...
    ВХІД В ЧАТ
    s
    Анонси
    »  7 вересня
    »  6 вересня
    Львів
    »  У Львові пройде X Міжнародний театральний фестиваль «Золотий Лев-2010»
    »  Стадіон до Євро2012 готовий на 40%
    »  Львівські націоналісти вшанують Василя Стуса
    »  Горбаль стабілізує ціну на гречку
    »  На виборах мера Львова Європейська партія визначається з кандидатом
    »  У Львові пройде П’ятий Міжнародний Салон художньої фотографії «З любов’ю до Жінки»
    »  Академія держуправління при президентові України приймала нових вихованців
    Робота в Україні
    Загрузка...
    Новини Кіно і ТБ
    Загрузка...
    Загрузка...
    Популярні статті
    » Нашоукраїці розповіли, як у Януковича знову обманули ус ... » На Львівщині 14-річна дитина загинула у ДТП на пішохідн ... » В Москві Ющенка вважають біснуватим, - Саакашвілі » Україна має стати інформаційно незалежною, - Стахів (ВІ ... » Податок на бездітність » Відбувається відеотрансляція з Іваном Деньковичем » Інфантіно назвав Суркіса і Колесникова супергригорієм і ... » За лікування нардепів українці заплатять понад 21 мільй ... » БЮТ не пускають на вибори » У Львові пройде «Свято Вареника»
    Завантаження...

    © 2008-2010 Медіастар
    Передрук матеріалів тільки за наявністю
    гіперпосилання на www.mediastar.net.ua